^Na górę
  
  
  

 „Akacjowa Chatka" to niepubliczne przedszkole, które zostało założone w 2012 roku.

 Nasze przedszkole posiada pozytywne opinie Państwowego Inspektora Sanitarnego, Komendanta Państwowej Straży Pożarnej o zapewnieniu bezpiecznych i higienicznych warunków  pobytu dzieci.

 Niepubliczne Przedszkole „Akacjowa Chatka" to miejsce, w którym stwarzane są warunki do rozwijania indywidualnych talentów dzieci oraz kontaktu z rówieśnikami. Wykorzystywane  są różne metody pracy z dziećmi już od 2,5 roku życia. Poprzez zabawę uczymy, zachęcamy do samodzielności oraz nieustającego rozwoju. Realizowana jest Podstawa Programowa  Wychowania Przedszkolnego, Program nauczania: „Trampolina dla najmłodszych" oraz "Trampolina Hop do góry", wyd. PWN, nasze zajęcia, warsztaty oraz zajęcia dodatkowe są dostoswane do zainteresowań i możliwości  podopiecznych.

 Skonstruowany plan zajęć pomaga przygotować dzieci do dalszej edukacji wczesnoszkolnej.

 Kadra zatrudniona w „Akacjowej Chatce" to zespół profesjonalistów, ludzi z pasją i powołaniem do pracy z najmłodszymi.

 Pokazujemy dzieciom otaczający świat, dobroć drugiego człowieka i poznawanie samego siebie.

 Cenimy współpracę i zaangażowanie rodziców.

 Dziękujemy za przestrzeganie zasad wychowania dzieci w radosnym duchu.

 Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą.

Godziny pracy: 06.45 do 18:00 od poniedziałku do piątku.

 Nasza Kadra

Jesteśmy zespołem młodych, kreatywnych i pełnych entuzjazmu nauczycielek. Praca z dziećmi to nasza pasja.
Każdego dnia pragniemy zapewnić naszym podopiecznym miłą i przyjazną atmosferę, sprzyjającą ich dobremu samopoczuciu oraz tworzyć warunki i sytuacje wychowawcze niezbędne dla rozwijania, wzbogacania i stymulowania ich rozwoju zgodnie z wrodzonym potencjałem. Chcemy nauczyć ich samodzielności w zdobywaniu wiedzy, współpracy i współdziałania w grupie.

ewa akacjowa chatkamgr Ewa Panawa

Dyrektor Przedszkola,

Prokurent spółki ,

nauczyciel wychowania przedszkolnego

Ukończyłam Wyższą SzkołęPedagogiczną Związku Nauczycielstwa Polskiego w Warszawie, na kierunku: Pedagogika ze specjalizacją: Wychowanie wczesnoszkolne i przedszkolne z terapią pedagogiczną.

Kierunek studiów nie był przypadkowy, od zawsze chciałam pracować z dziećmi w wieku przedszkolnym bądź wczesnoszkolnym.

Podczas studiów i po ich ukończeniu brałam udział w wielu forach oświatowych, m in pt.:

-„Wokół języka polskiego. Funkcje języka i literatury w nauczaniu i wychowaniu”,

-„Rozwijanie uzdolnień , zainteresowań oraz twórczej aktywności dzieci i młodzieży”,

-„Szkoła i przedszkole na co dzień”,

-„Kształcenie i wychowanie w nowoczesnej szkole i placówce opiekuńczo - wychowawczej” ,

-„Bezpieczna szkoła czyli jaka?”.

Brałam także udział w warsztacie edukacyjnym, rekomendowanych przez Polski Związek Kinezjologów pt.: „Tańce w kręgu” – ukończenie warsztatu dało mi mozliwość do wykorzystywania proponowanych tańców i technik w pracy nie tylko z dziećmi ale także z młodzieżą i dorosłymi - w tym także osób ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi i rozojowymi.

Ukończyłam również szkolenie teoretyczne i praktyczne w zakresie Kinezjologii Edukacyjnej „Brain Gym” – Metody dr Paula Dennisona i Gail Dennison. Szkolenie to pozwoliło mi opanować program ćwiczeń ruchowych, graficznych i relaksacyjnych aktywizująych proces uczenia się. Szkolenie to także dało mi mozliwość na wykorzystanie proponowanych technik i procedur w pracy z dziećmi, młodzieżą i dorosłymi w tym także osób ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi.

Ponadto jestem licencjonowanym trenerem w Cetrum Edukacji dzieci, młodzieży i osób dorosłoych z zakresu:

-Efektywnego uczenia się tzn wspomagam proces rozwijania zdolności i umiejętności skutecznego przyswajania wiedzy poprzez naukę szybkiego czytania, koncentracji uwagi, poprawę pamięci, stosowania mnemotechnik i wielu innych metod.

-Twórczego myślenia i kreatywności - generowanie pomysłów, sposoby rozwiązywania problemów, myślenie wizualne, twórcze notowanie i inne

Regularnie poszerzam swoją wiedzę zarówno podczas uczestnictwa w różnych szkoleniach, konferencjach ale także poprzez czytanie literatury z zakresu pedagogiki i psychologii rozwojowej.

W „Akacjowej Chatce” jestem od samego początku jej istnienia – 09.2012r.

 W pracy z dziećmi staram się aby nie zabrakło pozytywnej energii, serdeczności, wyrozumiałości i poczucia humoru oraz co najważniejsze poczucia bezpieczeństwa. Podczas każdych zajęć staram się wykorzystywać zdobytą wiedzę i umiejętności by w jak najlepszy sposób, efektywnie przekazać wiedzę swoim podopiecznym.

Bardzo cenię sobię systematycznośc i konsekwencję dlatego też bardzo ważny jest dla mnie nie tylko dobry kontakt z dzieckiem ale także z jego rodzicem w celu uściślenia wszelkich możliwych relacji, lepszego poznania dziecka, jego temperamentu i nawyków itp.

Opieka nad dziećmi sprawia mi autentyczną przyjemność. Mimo, iż pracę z dziećmi traktuję bardzo poważnie i odpowiedzialnie to przy nich mogę często wracać myślami do swoich beztroskich, dziecięcych lat. Przebywanie z nimi jest sporą dawką nauki, ponadto motywuje mnie do nieustannego rozwoju, poszukiwania odpowiednich rozwiązań i odpowiedzi na trudne pytania.

Prywatnie jestem mamą dwóch wspaniałych dziewczynek. Bardzo bliskie są mi wszelkie idee rodzicielstwa i bliskości. Każdego dnia uczą mnie czegoś nowego i pokazują mi jak patrzeć na świat z całkiem innej perspektywy oraz są dla mnie nieustającą inspiracją. Jestem otwarta na wszelkie potrzeby dzieci i ich rodziców. Każdego dnia, wraz z całą Kadrą Pedagogiczną staram się aby "Akacjowa Chatka" była wyjątkowym miejscem dla wszystkich naszych podopiecznych.

Ulubiony cytat:

”Nie to jest najważniejsze , aby każde dziecko czegoś nauczyć , ale to aby wzbudzić w każdym dziecku pragnienie nauczenia się czegoś.” John Lubbock

mgr Małgorzata Rybicka

Wicedyrektor Przedszkola;

nauczyciel wychowania przedszkolnego,

wychowawca grupy "Motylki"

Jestem absolwentką studiów licencjackich pedagogiki przedszkolnej i wczesnoszkolnej Wyższej Szkoły im. Bogdana Jańskiego jak również ukończyłam studia II stopnia na kierunku: Zarządzanie oświatą i placówkami kultury na tej samej uczelni.

Od zawsze wiązałam swoją przyszłośc z pracą z dziećmi

Mam kilkuletnie doświadczenie w pracy z dziećmi, która zawsze była moją pasją i nieustannie przynosi mi wiele radości i daje ogromną satysfakcję.

W „Akacjowej Chatce” jestem wychowawcą grupy „Motylki” oraz pełnię funkcję Wicedyrektora Przedszkola.

Swój zawód wykonuję z wielkim zaangażowaniem. Dla mnie, jako nauczyciela, trudno o lepszą motywację do pracy jak możliwość obserwacji rozwoju podopiecznych, na który mam bezpośredni wpływ.

karolina akacjowa chatkamgr Karolina Mirosz 

nauczyciel wychowania przedszkolnego,

wychowawca grupy "Biedronki"

Z wykształcenia jestem pedagogiem – ukończyłam studia licencjackie na kierunku Pedagogika Wczesnoszkolna i Korekcyjna oraz studia magisterskie na kierunku Pedagogika Szkolna i Zdolności na Akademii Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie. Przez czas trwania studiów uczestniczyłam w praktykach w placówkach przedszkolnych, szkolnych a także poradniach pedagogicznych. Obecnie kontynuuję naukę na studiach doktoranckich na Wydziale Nauk Pedagogicznych na Akademii Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej.

Jestem osobą pogodną, wyrozumiałą i cierpliwą, a zarazem wymagającą i konsekwentną. W stosunku do dzieci okazuję życzliwość i poszanowanie ich praw.

Opiekę nad dziećmi staram się sprawować najlepiej jak potrafię, indywidualnie podchodząc do potrzeb każdego dziecka.

Prywatnie interesuję się malarstwem oraz kulturą państw świata. W wolnych chwilach lubię wykonywać prace plastyczne oraz techniczne a także czytać książki.

katarzyna mirosz akacjowa chatkamgr Katarzyna Mirosz

nauczyciel wychowania przedszkolnego,

wychowawca grupy "Biedronki"

Jestem studentką Akademii Pedagogiki Specjalnej w Warszawie. Ukończyłam studia magisterskie z pedagogiki przedszkolnej wraz z edukacją wczesnoszkolną i terapią pedagogiczną.

Kontakt z dziećmi sprawia mi ogromną przyjemność co skłoniło mnie do wybrania studiów pedagogicznych i dokształcania się w tym zawodzie.

Doświadczenie w pracy z dziećmi zdobywałam podczas praktyk w przedszkolach i szkołach, a także w pracy z dziećmi od 1 do 3 lat.

Praca z małymi dziećmi sprawia mi wiele radości oraz satysfakcji, zwłaszcza kiedy mogę uczyć je jak ciekawy jest świat i poznawać swoje otoczenie. W pracy z dziećmi szczególnie ważne jest dla mnie zapewnienie poczucia bezpieczeństwa i zaufania, tak aby dziecko wiedziało, że zawsze go wysłucham i pomogę. Każde dziecko jest inne i jedyne w swoim rodzaju dlatego zawsze pamiętam, aby podchodzić do dziecka indywidualnie, a także szanować jego zdanie.

Prywatnie jestem osobą ciekawą życia, kreatywną oraz pozytywnie nastawioną do życia. W wolnych chwilach uwielbiam gotować, a także podróżować poznając różne zakątki świata.

 

19437758 1552854861399936 3821005767572248259 nmgr Aleksandra Nitka

nauczyciel wychowania przedszkolnego,

wychowawca grupy "Skrzaty"

Jestem absolwentką Uniwersytetu Przyrodniczo - Humanistycznego w Siedlcach na kierunku Pedagogika ze specjalnością Edukacja Wieku Dziecięcego oraz Podyplomowych Studiów Edukacji i Rehabilitacji Osób z Niepełnosprawnośćią Intelektualną.

Doświadczenie w pracy z dziećmi zdobywałam podczas licznych praktyk w różnych placówkach oraz wolontariatu w przedszkolu. Brałam również czynny udział w organizowaniu imprez okolicznościowych, konkursów oraz zajęć dodatkowych dla dzieci przedszkolnych.

Nauczyciel Wychowania Przedszkolnego jest jedną z najważniejszych osób mających wpływ na rozwój dziecka. Musi posiadac nie tylko odpowiednie kompetencje i kwalifikacje ale również określone cechy osobowości. Z natury jestem osobą pogodną, cierpliwą i empatyczną, ale także konsekwentną oraz zaangażowaną w to co robię.

Interesuje się współczesnymi bajkami dla dzieci, a w wolnych chwilach czytam literaturę kryminalną oraz gram w siatkówkę.

 

 

Justyna zdjJustyna Posłuszna,

nauczyciel wychowania przedszkolnego,

wychowawca grupy "Żabki"

Jestem absolwentka studiów licencjackich Akademi Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie na kierunku Pedagogika Specjalna. Obecnie kontynuuję naukę na kierunku Pedagogika przedszkolna i wczesnoszkolna na Uniwesytecie Warszawskim. Doświadczenie w pracy z dziećmi udało mi się zdobyć podczas praktyk studenckich w przedszkolach i szkołach a także w placówkach z młodzieżą nieprzystosowaną społecznie. Miałam możliwość pracować również z dziećmi podczas różnych uroczystości jako animator czasu wolnego. 

Praca z dziećmi daje mi na co dzień wiele satysfakcji. Ogromną radośc sprawia mi możliwość p rzekazywania im róźnych ciekawostek na temat otaczającej nas rzeczywistości i pomoc w zrozumieniu jej. W pracy z dziećmi bardzo ważnym elelemntem jest dla mnie zadbanie o poczucie bezpieczeństwa i stworzenie atmosfery zaufania.

Jestem osoba pozytywnie nastawioną do świata, pogodna i cierpliwą. Prywatnie lubię podróżować, poznając przy tym kultury innych państw, a w wolnych chwilach staram się spędzać czas podejmując różne aktywności fizyczne.

27041 mgr Kamila Kulińska,

logopeda

Jestem absolwentką Uniwersytetu Warszawskiego, ukończyłam Logopedię Ogólną i Kliniczną z dodatkowymi uprawnieniami glottodydaktycznymi oraz do nauki języka polskiego w szkole podstawowej.
Doświadczenie zdobywałam podczas licznych praktyk: nauczycielskich, pedagogicznych, logopedycznych, a także glottodydaktycznych, które odbywałam w świetlicach środowiskowych, przedszkolach, szkołach, fundacjach i poradniach pedagogicznych. Dzięki temu, że mój kierunek był jednocześnie prowadzony przez Warszawski Uniwersytet Medyczny, miałam okazję do zdobywania praktycznej wiedzy na terenie szpitala i w poradniach przyszpitalnych. Przed ukończeniem studiów odbyłam 10 miesięczny staż w przedszkolu, podczas którego prowadziłam terapię z dziećmi w normie, a także z orzeczeniami.

Staram się nieustannie poszerzać swoją wiedzę poprzez branie udziału w szkoleniach, warsztatach, konferencjach, a także poprzez stałą weryfikację własnych działań.

Praca z dziećmi sprawia mi wiele radości. Możliwość obserwowania postępów u podopiecznych jest dla mnie niezwykłym doświadczeniem. Dzięki dzieciom uczę się innego spojrzenia na świat, a możliwość przebywania z nimi pozwala mi zdystansować się do wielu spraw.

Dodatkowo w życiu zajmuję się uczeniem języka polskiego jako obcego oraz amatorsko uprawiam sport. Jestem pogodną cierpliwą osobą z pozytywnym nastawieniem do świata.

 

Z TLEM MALE KWADRAT kraina muzyki logoKarolina Szczerbakowska Biniszewska

nauczyciel wychowania przedszkolnego,

rytmik

Ukończyłam Państwową Szkołę Muzyczną I stopnia im. Grażyny Bacewicza w Warszawie,

Edukację artystyczną w zakresie sztuki muzycznej PWSZ w Sanoku

Pedagogikę przedszkolnę z logopedią na WSPTWP w Warszawie

Zarządzanie polityką i oświatą na Uniwersytecie Warszawskim w Warszawie oraz obecnie studia doktoranckie

na wydziale Pedagogiki na Akademii Pedagogiki Specjalnej w Warszawie

Jestem nauczycielem akademickim w Akademii Pedagogiki Specjalnej w Warszawie.

W latach 2011-2019 pracowałam na stanowisku nauczyciela wychowania przedszkolnego i nauczyciel rytmiki w przedszkolach na Saskiej Kępie i Bemowie. 

Jestem współautorką poradnika dla nauczycieli klas III „Inspiracje Muzyczne do podręcznika

Nasz Elementarz”  oraz przewodnika dla nauczycieli “Plac zabaw” 5 -latka. WSiP.                             

Ponadto:

Prelegentka konferencji naukowych, na temat m.in. :  wychowania przedszkolnego I wczesnoszkolnego I kompetencji muzycznych nauczycieli wychowania przedszkolnego.

  • Autorka piosenek dla dzieci.
  • Autorka Ogólnopolskiego Programu Kraina Muzyki, pomysłodawca i organizator konkursów dla dzieci i nauczycieli (np. Patriotycznych Lip dubów), Regionalnych Koncertów Krainy Muzyki w Warszawie, Siemianowicach-Śląskich, Klonowie i Nowej Soli.
  • Współpracuje z takim ośrodkami naukowo-oświatowymi jak APS, Akademia Sztuki w Szczecinie, Małopolskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Oświęcimiu, Mysłowickim Ośrodkiem Kultury, Fundacją Wileńszczyzna Prowadzi szkolenia z Krainy Muzyki w placówkach oświatowych w kraju i za granicą. (USA, Litwa)
  • Propagatorka powszechnej edukacji muzycznej.(https://www.facebook.com/KrainaMuzyki/)                          
  • Na co dzień udowadnia, że muzyka jest holistycznie związana z każdym obszarem naszego życia! Wszechstronnie wspiera rozwój dzieci, poprzez ruch, śpiew, taniec, zabawę, grę i improwizację artystyczną. 
  • W Akacjowej Chatce prowadzi zajęcia z rytmiki, w każdej grupie wiekowej. 

 

Karolina Adamczyk - lektor języka angielskiego

K.Adamczyk foto na stroneJestem lektorką języka angielskiego od 4 lat. Od 2014 roku prowadzę zajęcia w  „Akacjowej Chatce”. Ukończyłam filologię angielską jakr ównież kurs pedagogiczno - metodyczny. Nauczam w przedszkolach państwowych oraz niepublicznych. Podczas swoich zajęć staram się aby dzieci przezde wszystkim osłuchały się z językiem angielskim a dopiero potem mówiły, dlatego też podczas moich zajęć dużo śpiewamy! Dzieci uczą się przez zabawę, dlatego na zajęciach wykorzystuję wiele elementów takich jak flasze, gry, zabawkim, jak również metodę TPR (Total Physical Response) która polega na włączeniu ruchyu do procesu nauki. Podsumowując: każde zajęcia prowadzone przeze mnie są do siebie podobne, ponieważ trzeba zachować rutynowość abu dzieci wiedziały co następuje po każdym etapie zajęć, aczkolwiek biorąc pod uwagę tematykę zajęć, będą różnorodne i dzieci nigdy się nie nudzą! :)

 

Anna Zawada - instruktor tańca

Smile Sport logo

Założycielka firmy Smile Sport, ponadto: mgr wychowania fizycznego,instruktor tańca sportowego, spec. taniec towarzyski, instruktor fitness- nowoczesne formy gimnastyki, finalistka mistrzostw polski w tańcu towarzyskim.  Obecnie prowadzę zajęcia taneczne i gimnastyczne w przedszkolach oraz jestem instruktorem narciarstwa zjazdowego, wychowawcą i kierownikiem w placówkach wypoczynku dzieci i młodzieży, menadźerem sportu i imprez sportowych. Jako przedszkolak bawiłam się tańcem, jako uczeń trenowałam go,jako student zdobywałam instruktorskie doświadczenie prowadząc zajęcia taneczne dla dzieci, młodzieży oraz dorosłych, a teraz przyszedł czas aby przekazać choć część swojej tanecznej energii maluchom jak i troche starszym dzieciom na początku drogi swej kariery. 

 

Aleksandra Czarnecka – Psycholog

 Ukończyłam studia magisterskie w Akademii Pedagogiki Specjalnej w Warszawie,  na kierunku psychologia kliniczna. Na codzień pracuję w Mazowieckim Centrum Neuropsychiatrii na psychiatrycznym oddziale dziennym, gdzie prowadzę terapie indywidualną dzieci  oraz konsultacje dla rodziców. W Poradni Neurologicznej dla dzieci i młodzieży  uczestniczę w procesie diagnostyki dzieci, realizując psychologiczne badania diagnostyczne. Prowadzę terpaie grupową w Poradni dla Osób z Autyzmem Dziecięcym. Od 3 lat  współpracuje z przedszkolami, gdzie odpowiadam za planowanie i prowadzenie indywidualnych zajęć z dziećmi, a także wspieram rodziców w trudnościach wychowawczych. W swojej pracy korzystam z ideii rodzicielstwa bliskości oraz Porozumienia Bez Przemocy.

POZOSTALI PRACOWNICY

 

Jolanta Rudzka – Szef Kuchni

Pani Jola ma bardzo duże doświadczenie w pracy na stanowisku Kucharza. Każdego dnia dba o przyrządzanie pysznych posiłków, jakość i estetykę ich podania.

Doskonale wie co nasze przedszkolaki lubią najbardziej! :)

Wszystkie posiłki sporządzane i przygotowywane przez naszą Panią Kucharkę smakują „jak u mamy” a nasze przedszkolaki zjadają z dokładkami! :)

 

 

Copyright © 2013. Przedszkole Bemowo - Akacjowa Chatka 2013 Rights Reserved.